Art Design
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bunları Biliyor Musunuz?

YazarMesaj
DemiLse*
Admin
DemiLse*

Doğum tarihi : 19/09/94

Bunları Biliyor Musunuz? Empty
MesajKonu: Bunları Biliyor Musunuz?   Bunları Biliyor Musunuz? Icon_minitimePerş. Ocak 10, 2013 12:10 pm

> Bunları Biliyor muydunuz ?

> Che Guevara, 1967 yılında Bolivya'da yakalanıp öldürüldüğünde sırt çantasından; ******'ün Büyük NUTKUnun çıktığını...

> Fidel Castro nun: 12 Mayıs 1961 tarihinde Havana'da görevli genç Türkiye diplomatı Bilal Şimşir'den "******'ün Büyük Nutuk Kitabını" istediğini... Ve: "Devrimci M.Kemal ****** varken,Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?" dediğini,

> 1935'teki Uzun Yürüyüş öncesinde Şanghay Meydanı'nda toplanan binlerce Çinliye seslenen Mao'nun ilk sözlerinin : "Ben, Çin'in ******'üyüm" olduğunu,

> Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyük elçiliğine giderek, ******`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu,

> 1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde, danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye; "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim" dediğini,

> Norveç'de "****** gibi olmak" diye bir deyim olduğunu...

> "******"' çiçeğinin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landin'in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını...

> 1938'de Ata'nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini...

https://artdesign.yetkin-forum.com

Bunları Biliyor Musunuz?
1 sayfadaki 1 sayfası